Konkurencijos politikos esmė – taikyti taisykles siekiant užtikrinti, kad įmonės ir bendrovės tarpusavyje sąžiningai konkuruotų. Konkurencijos politika skatinamas verslumas ir didinamas efektyvumas. Dėl jos vartotojai turi daugiau iš ko rinktis, mažėja kainos, gerėja kokybė.
Mažos kainos visiems: Paprasčiausias būdas užimti didelę rinkos dalį yra siūlyti mažesnę kainą. Konkurencinės rinkos sąlygomis kainos yra mažesnės. Tai naudinga ne tik vartotojams, kurių daugiau gali sau leisti įsigyti prekių – konkurencija skatina įmones gaminti ir apskritai skatina ekonomikos augimą.
Geresnė kokybė: Konkurencija taip pat skatina įmones gerinti prekių ir paslaugų kokybę, kad pritrauktų daugiau klientų ir didintų savo rinkos dalį. Geresnė kokybė gali reikšti: ilgiau arba geriau veikiančias prekes, geresnę pagalbą įsigijus prekę arba techninę pagalbą, draugiškesnį ir geresnį aptarnavimą.
Didesnis pasirinkimas: Konkurencinėje rinkoje įmonės stengsis teikti prekes, kurios skirtųsi nuo kitų. Taip užtikrinamas didesnis pasirinkimas ir vartotojai gali išsirinkti tą produktą, kurio kainos ir kokybės santykis jiems priimtiniausias.
Naujovės: Kad būtų gaminamos geresnės prekės ir užtikrinamas didelis jų pasirinkimas, įmonės turi rūpintis naujovėmis: naujoviškomis produktų koncepcijomis, dizainu, gamybos metodais, paslaugomis ir kt.
Didesnis konkurencingumas pasaulio rinkose: Konkuruodamos ES viduje Europos bendrovės taip pat tampa konkurencingesnės už jos ribų ir sugeba išlaikyti savo pozicijas pasaulinių konkurentų atžvilgiu.
Koks jūsų vaidmuo?
Galbūt sunku patikėti, bet jūsų vaidmuo užtikrinant, kad įmonė išliktų konkurencinga, yra vienas iš svarbiausių: jūsų galutinis pasirinkimas, kokį produktą galiausiai pirkti, bendrovėms parodo, kuria kryptimi veikti.
Be to, žinodami naujausią informaciją ir pranešdami apie bendroves, kurios, jūsų nuomone, iškraipo konkurenciją, galite prisidėti užtikrinant, kad įmonės ir toliau rūpintųsi kokybe, naujovėmis ir teiktų įvairesnių bei pigesnių prekių ir paslaugų.