Põhisisu juurde
Competition Policy

Miks on konkurentsipoliitika oluline tarbijatele?

Konkurentsipoliitika eesmärk on luua reeglid, mis tagavad, et äriühingud konkureerivad üksteisega ausalt. See soodustab ettevõtlust ja tõhusust, loob tarbijate jaoks suurema valiku ning aitab alandada hindu ja parandada kvaliteeti.

Madalamad hinnad kõigi jaoks: Kõige lihtsam viis turuosa suurendada on pakkuda paremaid hindu. Konkurentsile rajatud turg surub hindu alla. See ei ole hea ainult tarbijatele, kuna rohkem inimesi saab endale tooteid osta, vaid see julgustab ka äriühinguid rohkem tootma, mis omakorda elavdab kogu majandust.

Parem kvaliteet: Konkurents õhutab äriühinguid ka parandama oma kaupade ja teenuste kvaliteeti, et saada rohkem tarbijaid ja suurendada oma turuosa. Kvaliteet võib tähendada mitmesuguseid asju: tooted kestavad kauem või töötavad paremini; parem müügijärgne või tehniline toetus; parem ja sõbralikum teenindus.

Suurem valik: Konkurentsile rajatud turul püüavad äriühingud oma tooteid eristada konkurentide omadest. Nii sünnib suurem valik ja tarbijatel on võimalik valida toode, millel on nende jaoks õige hinna-kvaliteedi suhe.

Innovatsioon: Tarbijatele valikuvõimaluste ja paremate toodete pakkumiseks peavad äriühingud oma tootelahenduste, tootmisviiside, teenuste jms arendamises olema uuendusmeelsed.

Suurem konkurentsivõime maailmaturgudel: ELi-sisene konkurents aitab muuta Euroopa äriühinguid tugevamaks ka väljaspool Euroopa Liitu, et konkureerida teistega maailmaturgudel

Vaadake videot sellest, kuidas konkurentsipoliitika praktikas toimib
 
Vaadake siin, millist kasu saate teie konkurentsipoliitikast

 You can download this video from the European Commission audiovisual website.
See copyright conditions.

 

You can download this video from the European Commission audiovisual website.
See copyright conditions.

Milline on teie roll kõiges selles?

Uskuge või mitte, aga teil on äriühingute konkurentsivõime tagamisel võtmeroll – teie valikud toodete ostmisel suunavad äriühingute tegevust.

Hoides end kursis ning teatades äriühingutest, kes teie arvates tegutsevad ausa konkurentsi põhimõtete vastaselt, saate anda oma panuse sellesse, et äriühingud pakuvad ka edaspidi rohkem valikuvõimalusi, paremat kvaliteeti, rohkem innovatsiooni ja madalamaid hindu.